Mediovski

W pogoni za użytecznością

Data: maj 23th, 2012 | Autor: Miłosz Jacyna | Kategoria: interactive,w mediach

logo_nfrb1…czyli dlaczego warto podążać za trendami w webdesignie?

 

To co dziś uznawane jest za trend, jutro staje się powszechnie obowiązującym standardem. Pojutrze zaś rozpoczyna swój krótkotrwały proces rozkładu i utraty pożądanej świeżości. Granica w tym zakresie jest wyjątkowo płynna, a niewykorzystana szansa może odbić się dotkliwym echem. Internet jest bowiem medium, które w brutalny sposób respektuje to prawo. Zgodnie ze starą zasadą: jak Cię widzą, tak opowiedzą o Tobie w social media.

W wirtualnej rzeczywistości powiedzenie – nowy nie zawsze znaczy lepszy – traci w dużej mierze na swojej aktualności. Kto bowiem jeszcze kilka lat temu przy projektowaniu serwisu WWW mówił o uwzględnianiu potrzeb użytkowników czy też celach biznesowych, które powinny być realizowane? Współcześnie strona internetowa stała się nieodzownym elementem przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Dlatego też, efektywne wykorzystanie obowiązujących trendów w tym zakresie może przynieść jedynie jej powiększenie.  Ale jak tego dokonać?

Projektowanie stron jest procesem, w którym nazbyt często zapomina się o oczywistym elemencie – docelowym odbiorcy, czyli użytkowniku. Przecież to właśnie on w finalny sposób będzie korzystał z naszego serwisu. To czy spędzi na nim wystarczająco dużo czasu docierając do informacji,których poszukuje, czy będzie do nich chętnie powracał, czy będzie dzielił się nimi ze swoimi znajomymi oraz (co jest bardzo ważne) czy wizyta będzie dla niego osobistą satysfakcją zależy czy uda nam się zrealizować założone cele biznesowe projektu. Praktyka pokazuje, że długotrwałe powodzenie naszej strony bazuje w oparciu o zagadnienia z zakresu usability i user experience designu, a obowiązujące trendy jedynie to potwierdzają.

Aby dowiedzieć się więcej na temat obecnych trendów w internecie, zobacz pełną treść artykułu W pogoni za użytecznością, czyli dlaczego warto podążać za trendami w webdesignie na portalu nf.pl

RSS